Obec Lozice

Přejít na obsah
Dnes je 24.7.2024, svátek má Kristýna.
Obec Lozice
Obecní úřad
SDH Lozice
Kontakt
Obec Lozice
Lozice
PSČ: 538 54
 
• tel.: 469 671 560
• e-mail: ou.lozice@tiscali.cz
 
... Úřední hodiny OÚ ...
St 18°°  - 20°° hod

14. 9. 2019 jedeme do Luhačovic na vyhlášení celostátního kola „Vesnice roku 2019“.

 

        Jedeme s pocitem dobře odvedené práce a s očekáváním, jestli si odvezeme alespoň cenu útěchy. Jako předvoj vyráží v hasičském autě parta ve složení : Marcela,Radka,Tereza, Hanka a Láďa, aby navezli do stánku vše potřebné. Vezeme koláče, vdolky, utopence, perníčky, propagační materiály zkrátka to, co nám přišlo pod ruku. Při příjezdu na místo, jsme trošku v rozpacích, neboť nic na místě samém nepřipomíná akci, která se zde má konat. Naše oblíbenkyně ing. Tichá pobíhá s páskou a ohraničuje prostory a do stánku nás nehodlá pustit. Je nám zima a neznalí poměrů její zákaz tak nějak ignorujeme a začínáme se stěhovat na naše ohraničené území. S námi ovšem i konkurence, ing. Tichá rezignuje a vyklízí pole.  Jsme ještě nadšení, jak nám vše klape, vyzdobíme si stánek, seznamujeme se s ostatními zástupci obcí, začínáme ochutnávat u konkurence a jsme zvědaví, jak bude vše probíhat. Trošku jsou nám podezřelí návštěvníci s batohy na zádech, ale pořád nic nechápeme. Nechápeme jen do chvíle, kdy se na nás baťůžkáři vrhnou jako kobylky s cílem spořádat, vše co je v dosahu a nejlépe ještě nacpat do baťohů a tašek. Nejen jídlo se hodí, i propagačního materiálu není nikdy dost. V deset hodin dopoledne jsme čtvrtili vdolky, půlili koláče a na plátky krájeli utopence a dělali ze všeho jednohubky. Pivo jsme bránili vlastním tělem. Zbytek občanů, kteří jeli autobusem, přijeli  již k poloprázdnému stánku, ale pivo jsme jim zachránili. Skutečnost opravdu předčila naše představy. Ve stánku zůstaly už jen zbytky letáčků a brožurek. Někteří z nás se vydali odreagovat na luhačovickou přehradu. Krásné počasí nám zajistilo příjemnou procházku. V 16.00 hodin začalo vyhlašování .

Nejprve představení všech zástupců jednotlivých soutěžících obcí a jejich krátká zdravice. Moderátor  má připravené otázky na starosty ohledně  počtu obyvatel, čísel popisných, vybavenosti a společenského života. U nás je to jako vždy hlavně o hasičích (starosta se dme pýchou a děkuje našim zástupcům, kteří zde fandí). A jde se vyhlašet.

První ocenění vyhlašuje předseda hodnotitelské komise a jde o cenu za nejlepší koláče.

Cenu za nejlepší koláče tzv. Koláčovou, získává (chvilka napětí)  vesnice Pardubického kraje roku 2019 -  Lozice. Hurááááááá. Jsme nadšení, starosta mává, máme to doma (teď se jenom rozhodnout, které že koláče to vlastně vyhrály? Marta nebo Jaruška?).

Ze třinácti obcí bylo v Luhačovicích ten den oceněno pět. Vesnicí roku 2019 se stala obec Lipová  na Děčínsku v Ústeckém kraji. Na druhém místě skončila Ratiboř ze Vsetínska ve Zlínském kraji, třetí příčku obsadily Libovice z Kladenska ve Středočeském kraji.

No a my jsme vlastně čtvrtí, to je přece výýýýýýýborné.

                                      Hanka Hrušková

Aktuality z obce

10. listopadu 2020

          Oslavenci v listopadu V měsíci listopadu slaví...

26. října 2020

V reakci na Vládou přijaté krizové opatření ze dne 21. října 2020 dojde na území...

10. října 2020

                Hasiči a podzim 2020 7 závodů, 2...

9. října 2020

Oslavenci v říjnu V měsíci říjnu oslaví narozeniny: Václav Stehlík,Jan...

19. září 2020

OSLAVENCI V ZÁŘÍ V měsící září slaví narozeniny: Eva Vašinová,Alena...
Anketa
Líbí se Vám revitalizace prostoru při vjezdu do naši vesnice od Jenišovic?
Určitě ano.
Určitě ano.
hlasů: 94
Ano.
Ano.
hlasů: 17
Spíše ano.
Spíše ano.
hlasů: 1
Spíše ne.
Spíše ne.
hlasů: 4
Ne.
Ne.
hlasů: 2
Vůbec ne.
Vůbec ne.
hlasů: 28
Počet hlasujících: 146
Jsem robot:
Napište číslici devět:
Doporučujeme
Počasí
Redakční systém MaRS 2.2 © regrafika ▪ design 2014 © Studio DAMI ▪ Prohlášení o přístupnosti