Obec Lozice

Přejít na obsah
Dnes je 18.7.2024, svátek má Drahomíra.
Obec Lozice
Obecní úřad
SDH Lozice
Kontakt
Obec Lozice
Lozice
PSČ: 538 54
 
• tel.: 469 671 560
• e-mail: ou.lozice@tiscali.cz
 
... Úřední hodiny OÚ ...
St 18°°  - 20°° hod

Celorepublikové kolo souteže "Obec roku 2019"

     Naše přípravy měli dojít naplnění. Všichni na značkách, všechno připraveno, nervozita k prasknutí.

A komise nikde. Asi jsme opravdu tak malí, že nás nemůžou najit. Ale už jsou tady i se svým autobusem. po představení přichází na řadu "Parčík" s hrajícími si dětmi a švestičky z vlastní zahrádky. Na spláchnutí likér z místních mišpulí. Za pochodu seznamujeme s historií JZD a současný předseda Černohorský seznamuje se současnou produkcí Agra Jenišovice. Když tu se ozve hoří a naše děti předvedou hasičský útok a hasí zapálený balík slámy. Poté drobná zastávka u pamětní desky a už je to Lozická hymna na dvoře. Láďa Dolanský se svými hasiči v historických oblecích povídá něco o historii a Jitka přivídá vdolky. Komise nepohrdne řízečky a pivečkem. Vše zakončeno malou slivovičkou. Cestou po vsi deti hravým způsobem informují o historii obce, vše doplněno fotečkami a opět malým občerstvením u čekárny - jednohubky. Přichází na řadu kanalizace a infrastruktura panem starostou a informace o modrém mostu ústy instruktorky Marti Doudové. U lípy se děcka shlukly kolem nejstarší občanky a trochu jí vyzpovídaly. vše doplněno opět fotkami. Největší úspěch u komise měli ale koblihy. Další procházka s "protipovodňovkou" a padající skálou a už je tu vodník a jeho utopenci a zelená. Ani tady komise nezaváhala a vše ochutnala. Jen pár kroků již čekal hrázný, kde si muži vyzkoušeli vytahování a spouštění splavu a za odměnu dostali nějaký ten vzorek - ořechovici.

  Trocha sportu pokračovala a komise si vyzkoušela 5 Silákových úkolů - běh, přechod přes špalky a rovnováhu, trocha cvičení na břicho a na ruce. Na úřadě již čeká paní Hodková s univerzitou třetího věku a už je tu místní tetka se svým dědkem a spovídají cestou na hřbitov pana starostu. Tam již čeká paní Nováková, která komisi ukazuje nejstarší hroby a už tetka nalévá černou kávu z termosky a dědek nabízí rakvičky a věnečky. U místní révy je na ochutnávku víno, jak tekuté tak vcelku.

    U pana Lechnýře si komise vyzkouší udělat sýr, v pěkném oblečku. Ochutnají domácí chleba a vyzpovídají majitele o chovu koz.

   Ještě rychlé seznámení s kostelem a už se řítíme k řezníkovi Krkovičkovi. Cestou komisi místní výlupek ze stromu upozorní, že Krkovička šidí své zboží. Ale komise již obdivuje jitrnicovník - kaštan obrostlý jitrnicemi. A jsou tu jitrnice, uzené a tlačenka. Ke všemu samozřejmě pivečko a slivovička. Nikomu se nechce stávat.

     A již přijíždí Jidáš . Závěr cesty kolem Lozic ma v režii Marcela a Iveta, kde komisi seznamují s místními hasiči. Jako vsuvka je tu pohárový koutek s Matesem Votroubkem.

    Konečně jsme na dvoře, kde si unavená komise sedne a dostává kachýnku a pečené koleno - opět s pivečkem. Aby jim lépe chutnalo, přichází na řadu divadelní představení Labutí jezero a vše je zakončené písní o Lozicích.

    Všichni nadšeně máváme odjíždějícímu autobusu a zemdlení se vrháme do úklidu.

Myslím, že jsme nezklamali a doufám, že se komisi u nás líbilo.

Poděkování: ani na fotografiích nejsou vidět všichni, co se podíleli na těchto přípravách , nebo nejsou pod maskami vidět. Není zde ani úklidová četa, která se starala o opětovní pořádek ve vsi: Aleš,Honza a David Mlejnkovi, Marek Vesecký, David Stehlík a Michal Žák..... 

Všichni, skoro celá vesnice ,si zaslouží obrovské poděkování........ bude nám to chybět 

                         Marcela Votroubková 

Aktuality z obce

10. listopadu 2020

          Oslavenci v listopadu V měsíci listopadu slaví...

26. října 2020

V reakci na Vládou přijaté krizové opatření ze dne 21. října 2020 dojde na území...

10. října 2020

                Hasiči a podzim 2020 7 závodů, 2...

9. října 2020

Oslavenci v říjnu V měsíci říjnu oslaví narozeniny: Václav Stehlík,Jan...

19. září 2020

OSLAVENCI V ZÁŘÍ V měsící září slaví narozeniny: Eva Vašinová,Alena...
Anketa
Líbí se Vám revitalizace prostoru při vjezdu do naši vesnice od Jenišovic?
Určitě ano.
Určitě ano.
hlasů: 94
Ano.
Ano.
hlasů: 17
Spíše ano.
Spíše ano.
hlasů: 1
Spíše ne.
Spíše ne.
hlasů: 4
Ne.
Ne.
hlasů: 2
Vůbec ne.
Vůbec ne.
hlasů: 28
Počet hlasujících: 146
Jsem robot:
Napište číslici devět:
Doporučujeme
Počasí
Redakční systém MaRS 2.2 © regrafika ▪ design 2014 © Studio DAMI ▪ Prohlášení o přístupnosti