Obec Lozice

Přejít na obsah
Dnes je 18.7.2024, svátek má Drahomíra.
Obec Lozice
Obecní úřad
SDH Lozice
Kontakt
Obec Lozice
Lozice
PSČ: 538 54
 
• tel.: 469 671 560
• e-mail: ou.lozice@tiscali.cz
 
... Úřední hodiny OÚ ...
St 18°°  - 20°° hod

Hasiči Lozice: Oslavy k 890 letům založení obce Lozice a 130 letům založení SDH Lozice 15.6.2019

     Tak ještě ráno hektické přípravy a trocha zmatku, pak všichni do gala a při 34 °C se těšit na hosty. Trocha zpoždění hned na začátku, kdy nás navštívila paní ministryně Šillerová a chvíly trvalo, než se pozdravila se spoustou hostů, včetně nás hasičů a i našich dětí. Pak zdravice našeho pana starosty pana Novotného a VIP hostů a už tu byl průvod. V přesném řazení, které za běhu určovala a kontrolovala naše Cateringová manažerka Jitka Dolanská, jsme vyrazili. První znakonošky - Katka Sotonová a Martina Doudová, po nich vlajkonoši Martin Votroubek ml., Aleš Mlejnek a David Dolanský. Mažoretky, hudba, VIP hosté, koňka, Uniformovaní hasiči, Zásahový hasiči, hasiči v dresech, děti, hosté, has. auta a hosté. Nádhera.

 Začínají se objevovat první příznaky "infarktu" naší Manažerky lidských zdrojů Radky Vesecké. Nicméně služby ve stánkách a kapličce jsou stále pokryty.

     Po příchodu chvilička pauzy na občerstvení a mírná panika: došla voda. Nastupuje zásobovač Martin Pitra a vyjíždí na nákupy. Velitel Vladimír Dolanský a starosta SDH Martin Vesecký se nenechají rozházet drobnými problémy, pro veřejnost nepostřehnutelnými, a věnují se hostům při odhalování pamětního kameny a sázení lípy. Paní ministryně stále přítomna. 

    Svá vystoupení předvedly mladší i starší mažoretky.... velice povedené. Nesmělo se zapomenout ani na předání ocenění nám.

      A už na řadu přišlo divadelní vystoupení našich malých hasičů. 20 minutová komedie o vzniku hasičů v Lozicích měla nebývalý úspěch i zásluhou uhašení hořícího autíčka.

    Za hudby dechovek v podání skupiny Šeucovanka jsme vše uklidili a hosté se najedli. Nervy pracovaly už všem sloužícím a začínali se objevovat drobné i větší rozmýšky, ale nic neovlivnilo nádherný průběh našich oslav. Všude kolem bouřilo, jen v Lozicích stále pěkně.  Paní minystryně odjela a na raut jsme se vrhli i my , hasiči.

      A je tu zlatý hřeb večera. Divadelní soubor z Lozic. 26 herců (nejen hasičů) předvedlo neuvěřitelně dojemný příběh složený z Labutího jezera, jiskry, sanitky a nakonec skladby " jsi úžasný". I díky poutavému průvodci dějem, který vždy upozornil diváky na důležité okamžiky se toto vystoupení zapíše do dějin. Závěrečný aplaus byl neutuchající. Stále krásné počasí, i když bouření je blíž a blíž a občas spadlo i 5 kapek. Teplota se drží na 28 °C.

   Pro uklidnění situace byl večerní koncert "Hniličkovo smyčcové trio" v našem kostele. Krásné tóny se nesly hodně daleko. 

  Ze všech organizátorů konečně začíná opadat stres a nervozita a občas se objevuje i nenucený úsměv. Všechny bolí už úplně všechno, platíčka Ibalgynů putují z ruky do ruky. Každý, kdo již má po službě, se jde "vyplavčit" do bazénu.

     Večerní zábava kapely Quatro je už jen třešnička na dortu. Občas spadne už i 10 kapek, ale stále je to chvilkové a roztančené lidičky na place nemůže nic zastavit. Tančíme i my, buď za pípou, s pánvičkou, nebo i na parketu. Všichni vydechují úlevou, že nám to "zase" dobře dopadlo, a martýrium práce je za námi.  Ve chvíly, kdy kapela ukončila své vystoupení, začal slejvák. 

    Je na místě poděkovat zde všem, kteří se na přípravě , ale i samotných oslavách podíleli. Není možné je všechny vyjmenovat, ale byly to nekonečné a nekonečné hodiny dobrovolné práce. Bez VÁS bychom nikdy nedokázali tuto akci zorganizovat. DÍKY VŠEM.                                                                             

                                                                                     z pohledu hasičů:  Marcela Votroubková

Aktuality z obce

10. listopadu 2020

          Oslavenci v listopadu V měsíci listopadu slaví...

26. října 2020

V reakci na Vládou přijaté krizové opatření ze dne 21. října 2020 dojde na území...

10. října 2020

                Hasiči a podzim 2020 7 závodů, 2...

9. října 2020

Oslavenci v říjnu V měsíci říjnu oslaví narozeniny: Václav Stehlík,Jan...

19. září 2020

OSLAVENCI V ZÁŘÍ V měsící září slaví narozeniny: Eva Vašinová,Alena...
Anketa
Líbí se Vám revitalizace prostoru při vjezdu do naši vesnice od Jenišovic?
Určitě ano.
Určitě ano.
hlasů: 94
Ano.
Ano.
hlasů: 17
Spíše ano.
Spíše ano.
hlasů: 1
Spíše ne.
Spíše ne.
hlasů: 4
Ne.
Ne.
hlasů: 2
Vůbec ne.
Vůbec ne.
hlasů: 28
Počet hlasujících: 146
Jsem robot:
Napište číslici devět:
Doporučujeme
Počasí
Redakční systém MaRS 2.2 © regrafika ▪ design 2014 © Studio DAMI ▪ Prohlášení o přístupnosti